Czy to chłopak? Czy to dziewczyna? Nie! To Yokune Ruko!

Ten wpis poświęcony jest Yokune Ruko. Jednemu z niewielu hermafrodytów wśród UTAU.

Ruko jest drugim z kolei trolloidem stworzonym przez grupę vip@2ch, wydanym 17 listopada 2008 roku. Została wystylizowana na CV03 – Vocaloida od Crypton Future Media i początkowo miała przypisany taki numer, lecz został on zmieniony po wydaniu Megurine Luki. Naszkicował/a ją niejaki/a mugimeshi zaś pokolorował/a mill. Posiada zarówno żeński, jak i męski voicebank, dla których dawcami głosu są Yuu Hikachi i Yuu Raichi udzielający się czasami jak Utaite. Jej nazwisko oznacza „chciwy dźwięk” co jest odniesieniem do tego, że posiada dwa głosy. Imię może być też pisane jako „よく寝る子” (yoku neru ko), co oznacza „dziewczyna, która dużo śpi”.

koncept art Yokune Ruko

oficjalna ilustracja Yokune Ruko

Pierwszymi śpiewanymi przez nią piosenkami były trzy demówki:

Demo 1: ビデオデッキ (Bideodekki)

Demo 2: 愛しくて (Itoshikute)

Demo 3: きらきらひかる (Kirakirahikaru)

Wszystkie voicebanki Ruko są dostępne na tej stronie. Posiada między innymi appendy takie jak Kire czy Whisper dostępne dla obydwu głosów oraz Rikimi i Death Voice (voicebank typu screamo), dostępne tylko dla męskiego. Są one jednak praktycznie nieużywane. Ruko posiada całkiem dużo oryginalnych piosenek jednak nie są one tak popularne, jak te Kasane Teto czy Namine Ritsu. Jednymi z nich są: Milestone, Himawari, The World Ends With Love (śpiewana z Hakaine Maiko) i 1st color dla żeńskiego voicebanku oraz Rei no Parēdo, Dare Mo Shiranai, Opheli/a i Night Vermin dla męskiego. Dużą popularnością cieszą się jej covery z użyciem voicebanku Kire. Optymalnym gatunkiem muzyki dla Ruko są rock oraz ballady.

 

Przykłady oryginalnych piosenek z użyciem Ruko

Yokune Ruko jest hermafrodytą. Oznacza to, że posiada zarówno żeńskie, jak i męskie narządy płciowe. Jednak wbrew wyglądowi w przeważającej części jest mężczyzną (w 90%). Oficjalnie ma 12 lat, lecz fani często przypisują jej 19, 197cm wzrostu oraz heterochromię, czyli rzadką wadę polegające na posiadaniu oczu w dwóch różnych kolorach – w przypadku Ruko, prawe oko jest czerwone, zaś lewe niebieskie. Jej numerem jest 65, atrybutem młynek do kawy, mottem zaś: „Hakumai yori mugimeshi daro konoyaro!” co można przetłumaczyć jako „Wolę jęczmień od ryżu, ty draniu!”

Ruko określana jest jako dere-dere oraz osoba romantyczna. Zachowuje się jak kot – śpi przez większość dnia oraz lubi być głaskana. Jest uzależniona od hazardu. Wytykanie jej wad sprawi, że zacznie rzucać obelgami. Lubi swój młynek do kawy oraz samą kawę, co kłóci się z jej zamiłowaniem do spania. Nienawidzi być budzona bez powodu, dyskusji na temat jej płci, staników oraz wszystkiego, co nadmiernie ogranicza jej piersi.

Psychotaku

Ohayo! Jestem Psychotaku. Vocaloidami i UTAU zaczęłam interesować się na przełomie 2010/2011 roku. Przez pierwszy rok słuchałam tylko tych popularniejszych, ale z czasem zaczęłam odkrywać coraz to nowe i zakochałam się w nich na dobre. Obecnie moimi ulubionymi Vocaloidami są: Oliver, YOHIOloid, MAIKA, GUMI, Kaito, Luo Tianyi, ZOLA PROJECT, Kamui Gakupo, Utatane Piko oraz VY2 zaś UTAUloidami: Matsudappoiyo, Namine Ritsu, KAI KIM, Galvan Ize, Yokune Ruko, Keine Ron, Sukone Tei, Tsukishiro Hakupo Hibiki Shinji oraz Raine Reizo. Słucham bardzo wielu producentów, ale jest kilku, których dażę szczególnie wielką sympatią, a są to: Steampianist, Wang Chao, RorunaK, Rin Ginsuke, AVTechno, Pinocchio, Marz Mitzi, oraz Machigerita. Poza zajmowaniem się wyżej wspomnianymi lubię oglądać anime i kreskówki, czytać książki (głównie fantasy) oraz czasopisma naukowe.

Podobne wpisy:

5 odpowiedzi

 1. Tsuki【月】 pisze:

  Czy Ruko przypadkiem nie występowała w Synchronicity? Czy tam była jeszcze inne postać?
  Ogólnie, bardzo ciekawy artykuł 😀 Chciałabym też przy okazji zapytać, czy będzie może kiedyś coś o VY1? ♥

  • Psychotaku pisze:

   Owszem, Ruko występowała w Synchronicity jako wojownik/żniwiarz na usługach Luki.
   Co do VY1 to nikt nie planował pisać artykułów o Vocaloidach. więc nie wiem. Musiałabym to uzgodnić z resztą ekipy.

   • Tsuki【月】 pisze:

    Nie byłam w stu procentach pewna, więc dziękuję bardzo 😀
    Hmm…cóż, VY1 jest mało znana, dlatego chętnie bym się czegoś o niej dowiedziała. Będę wypatrywała, czy coś się pojawi ^^

    • Senketsu pisze:

     Hej 月 :)

     Z myślą o Tobie napiszemy wpis o VY1. Zajmie się nim niejaki Kin, więc spodziewaj się sporej dawki informacji ^_^ Niestety, chłopaczyna jest zawalony sesją więc nie gwarantuję, że ten wpis pojawi się w bieżącym tygodniu. Mam nadzieję, że nie będzie Ci to przeszkadzać :)

     Miłego dnia i powodzenia w nagrywaniu kolejnych coverów! ^^

 2. Tsuki【月】 pisze:

  O jejku, dziękuję bardzo~♥ Aww, już czuję jak moja wiedza się powiększa – ostatnio doszłam do wniosku, że VY1 ma właściwie (przynajmniej według mnie 😉 ) najładniejszy i najbardziej realistyczny (przynajmniej wersja V4) głos, więc postanowiłam się co nieco o niej dowiedzieć 😀
  Będę czekała z niecierpliwością, choć ja mam czas, więc niech Kin się nie spieszy 😉 Wiem co to znaczy być zajętym, bo sama mam teraz nawał roboty :)
  Dziękuję bardzo ^^ Mam nadzieję, że nie zawiodę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Google+